Tvoros medienos rūšys

Medinė tvora jūsų sklype gali ne tik pagerinti gyvenimą, bet ir paįvairinti bei patobulinti sodybos išvaizdą. Nepriklausomai nuo to, kokią medieną pasirinksite, yra didelė tikimybė, jog rasite savo norimą produktą prekyboje, nes šiuo metu yra ypač didelis tvorų pasirinkimas. Labai svarbu nepasiklysti šioje gausybėje produktų ir išsirinkti tinkamą medienos rūšį, kad vėliau netektų gailėtis.


Medienos tvoros idėjos: kokią medieną rinktis?

Medienos rūšis, kurią renkatės, yra svarbi ne vien dėl išvaizdos, bet ir dėl to, kaip ji derės prie kitų jūsų sklypo elementų. Nors pušis yra viena iš populiariausių tvoros medienos rūšių, tačiau raudonmedis, kedras ir eglė taip pat labai populiarios rūšys.

Raudonmedžio tvoros yra aukštesnės klasės ir žymiai brangesnės, tačiau ši mediena sukuria stulbinamą efektą jūsų sklype. Jei nerandate šios medienos prekyboje, ją galima užsakyti specialiai jums. Neapdorotos eglės medieną galima nesunkiai rasti prekyboje beveik visuose regionuose. Kedro mediena turi riebalų, natūraliai apsaugančių nuo puvimo ir vabzdžių, todėl kedrą naudoti galima ne tik tvorai, bet ir daugeliui aptvarų bei kitiems dalykams.


Šerdinės ir balana tvorų rūšys

Kitas labai svarbus dalykas yra tai, iš kur jūsų norima mediena atkeliavo ir iš kurios medžio dalies buvo gaminama. Mediena, kuri yra giliai medžio viduje, pasižymi tvirtumu, patvarumu ir ilgaamžiškumu. Balana rūšis yra gaminama iš medienos, esančios paviršiuje, todėl ji yra daug pigesnė ir mažiau atspari aplinkos poveikiui. Net jei renkatės šią, ne tokią patvarią medieną siekdami sutaupyti, stenkitės sutvirtinimus bei kitas svarbias tvoros dalis gaminti iš patvaresnės medienos. Taip pat patartina naudoti patvaresnę medieną toms tvoros dalims, kurios turi sąlytį su žeme.


Medienos tvoros idėjos: apdorota ar neapdorota

Ar geriau naudoti pigesnę medieną, bet chemiškai apdorotą, ar visgi brangesnę, turinčią natūralią apsaugą nuo įvairių pakenkimų? Norint atsakyti į šį klausimą, reikia gerai nusimanyti apie vietovę, kurioje gyvenate. Slėgiu apdorota pušis pasižymi ilgaamžiškumu bei prieinama kaina. Nors ji nėra tokia patraukli, tačiau derinant kokybę ir kainą, tai yra geras pasirinkimas.

Labiau egzotiškas kietmedis, kaip IPE yra labai brangus, tačiau ilgaamžis ir nereikalaujantis jokio cheminio apdorojimo.

Nesvarbu, kokį medį pasirinksite, didelę reikšmę turės tvoros priežiūra ir oro sąlygos. Kasmet prižiūrėdami tvorą galite dvigubai pratęsti jos gyvavimo laiką. Jei ruošiatės dažyti medieną, prieš tai atlikite tokį testą: užpurškite vandens ir pažiūrėkite ar mediena greitai sugeria vandenį: jei taip – mediena paruošta, o jei ne, vadinasi ji dar drėgna ir dažyti ją reikia po keletos savaičių.
TvoraMedinė.lt - visos teisės saugomos